12/18/2012

Günce

Bu sabah çok sevdiğim bir arkadaşımla bir saatliğine olsada buluştuk. Kendisi liseden arkadaşım ve hala her fırsatımızda görüşüyoruz.

Kendisinin bu sabah manikürcüde randevusu vardı. Oya'cığımı oradan aldım ve erkenden bir türk lokantasına gittik.

Kırmızı frençde harika duruyor yani

Türk lokantasına sabahın onunda gittiğimizden dolayı çalışanlarda şaşırdı ama bizim niyetimiz belliydi.

Burada Türkiyedeki gibi sabah çorbacıları yok ama biz yinede dün akşam yazışırken çorba içeriz diye sözleşmiştik.

Ben mercimek çorbası, Oyamda işkembe çorbası içti

Sonra Oya üniversitede derse gitti bende sevdiğimi ziyarete gittim. Sevdiğimin iki tane kocaman pyrenees dağ köpeği var ve yavrulari oldu. 
Ben bu kadar şirin birşey görmedim. Beni tanıdığı halde yavrularının yanına yaklaştığım için kıyameti koparan köpeği de alıp bağrıma basasim geldi. Anne çünkü o, her anne gibi yavrusunu sakınıyor.
Miniklerimiz 
Daha gözleri açılmadı miniklerin. Su an 8 günlükler ve köpeklerin gözleri onuncu günde açılacak inşallah. Takip etmeye devam edeceğim bu şeker şeyleri. En kötüsü hepsini satacak olmaları. Çünkü evde zaten iki tane var ve çok büyük oluyorlar. Bu beş tane minige yeni sahipler aranacak.

Dönüşte bindiğim tramvay bozulunca yol üstünde inmek zorunda kaldım. Burasida Mainz şehrinin meşhur cam fabrikası.

Hadi hepinize iyi akşamlar. Bir sonraki yazıma kadar esen kalın. 

8 yorum:

 1. Oyyy :(
  nasıl tatlı yavrular onlar öyle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet çok tatlılar. Gözlerimden yaş geliyor onlara bakınca. Böyle güzellikler (doğum) benim için her zaman tanrının var olduğuna bir işaret

   Sil
 2. Tırnaklara yaptığınız o sanat eserini eşim de yapsın diye internetten birşeyler satın almıştı. Ama olmadı. İStediğimiz performansı sergileyemediler. Ya da bizim bilmediğimiz bazı noktalar var...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunun icin bir cok yerde kurs görüp ondan sonra dükkan aciyorlar. Bende bir zamanlar kendim yapmayi denemistim. Gercektende olmuyor.

   Sil
  2. Nasıl yani? Bunu yapabilmek için kurs mu görmek gerekli?
   Dükkana gerek yok. Sadece tırnaklara o desenleri yapmaya çalışıyorduk biz.. :)

   Sil
  3. Hmm, desenleri tabiki zamanla ugrastikca yapabilecegimizi düsünüyorum. Ben tirnagin üzerine cekilen ve sertlesen ciladan bahsediyorum. Üzerindeki cila özel bir maddeden ve bir lambanin ışını ile sertlesiyor ve öylece kaliyor. Tirnak uzadikca cilada beraberinde çıkıyor.

   Sil
 3. oy oy oy yerim ben onları ne şeker şeyler onlar :) kırmızı french de güzel ama beyazdan vazgeçemem sanırım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet miniklerimiz cok tatli. Bende frenci seviyorum fakat bu sert bir cila oldugundan ve uzun süre cikmadigindan, oje ile ara sira kendim yapiyorum.

   Sil