12/26/2012

Gergin saatler

Az önce dün akşam 10 kişiyi ağırladığımızı anlatmıştım. Bunların arasında bir kaç ay önce Türkiye'den gelen bir gelinimiz vardı. Kendisini çok seviyorum. Çok cana yakın. Ve buraya ailesini bırakıp gelen her gelin yada damat gibi, bir nevi öksüz ve yetim.
Biz ona kucak açtık, çok sevdik. Oda bizi sevdi herhalde.
Kendisi yaklaşık bir kaç haftalık hamile ve biz hepimiz çok sevinmiştik. Kendisi daha çok erken diye düşünüyordu fakat korunmadığı için tabiki gebe kaldı.
Bu olay bana bir kere daha, ne kadar cahil insanlarımızın olduğunu ve ilkokulda burada neden bu konularda açıklayıcı bir ders verildiğini göstermiş.
Neyse dün akşam bizde otururken bir kaç kere tuvalete gittiğini fark ettim gelinin ve gebe olduğu için olduğunu düşündüm. Biraz evvel eşinden telefon aldık, meğerse dün akşamdan beri kanaması varmış garibimin ve söylemekten utanmış.
Galiba bebeğini kaybediyor :(
Anlıyacağınız gergin saatler başladı. Umarım Allahım hayırlı olanı eyler. Çok üzgünüm.
Anneciğim "utancından ağrılarını, sancılarını çocuklarına bile söylemeyemedigi için kaybettim annemi. Ben sağlık konusunda hiç bir zaman utanilmamasi gerektiğini ve ister kadın olsun, ister erkek olsun, hiç bir doktordan cekinilmemesi gerektiğini öğrendim" diyor.

Evet, sağlık konularında gerçekten de utanilmasi gereken hiç bir durum yok.

13 yorum:

 1. İnşallah kendisi için de, bebek için de hayırlısı olur canım.. Hassas durumlar bunlar, eminim sen de ailen de bu zor zamanlarda yanında olup, ona destek olursunuz. Nasıl annesini arıyordur o şimdi :((((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canim. Insallah güzel haber aliriz. Haber bekliyoruz. Cok gerildim. :(

   Sil
 2. Hele ki hamileyken! Tamam bazen biz de yapıyoruz ama hamileyken sadece kendinden sorumlu değil sonuçta. İnşallah bebeğine de kendine de bir şey olmaz canım, çok geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkür ederim canim benim. Allah yardimcisi olsun.

   Sil
 3. AAA ÇOK İLGİNÇ HİÇ UTANILIRMI YAA ÇOK ÜZÜLDÜM ÇOK :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dogunun insanlari cok farkli bu konularda Günlükcü Bayan. Sevgiler.

   Sil
 4. Çok üzüldüm. Geçtiğimiz aylarda bizim okulumuzda da bir öğretmen arkadaşımız karnındaki bebeğini kaybetti. Hepimiz çok üzüldük. Geçiş olsun dileğimi bile zor dedim. Üzülmesin, daha genç( anladığım kadarıyla).. Dicem ama 'demesi kolay..' :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, daha 24 yasinda. Ailem hastaneye gitti. Haber bekliyorum. Tesekkür ederim düsüncelerin icin.

   Sil
 5. Çok geçmiş olsun, belki de bizler çok farklı bir ortamda yetiştiğimiz için aklımız almıyor ama gerçekten çok üzücü...
  Yazık günah, umarım birşeysi yoktur.
  Allah korusun, acil şifalar versin... :(

  YanıtlaSil
 6. çok üzüldüm canım ya umarım bebek de kendisi de sağlığını kaybetmez. çok geçmiş olsun:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bebegi kaybettik fakat gelinimiz iyi. Allah herseyin hayirlisini verir.

   Sil
 7. Yanıtlar
  1. Bebegim kaybettik canim ama gelinimiz cok iyi, cok sükür.

   Sil