12/09/2012

Elime geçer ...

Nihade abla üçüncü oğlunu sünnet ettirdiğinden dolayı bu gün camiide mevlüt yapıyor. Kadının niyeti mevlütten sonra yemek dağıtmak, ondan sonrada çiğ köfte yoğurup herkesin tabağına koymakmış.
Hoca'nın hanımı çığ köfte çiğ et olduğundan, mekruh olduğunu ve camiide dağıtılmayacağını söylemiş. Böylelikle Nihade ablanın hevesi kursağında kaldı. Kadın şaşkın, ben şaşkın, millet şaşkın. Çiğ köfte yemenin mekruh olduğunu ilk defa duyuyorum ve araştırmalarım sonucu, hiç bir yerde mekruh olduğunu bulamadım. Bununla ilgili bilgisi olan varsa bana yazsın bir zahmet.

Ama birazda sinirlendim yine ben. Hep böyle ufak tefek şeyler çıkarıp bir türlü insanların heveslerini kursağında bırakan hoca hanımları var. Sen neden karışıyorsun ki kadının ne yemek vereceğine?
Böyle böyle insanlar birbirinden soğuyor. Camiiden yada dinden soğutuyorlar demiyorum dikkat ederseniz, insanı insandan soğutuyorlar. Kimse karar vermemeli, kimin camiide ne yemek dağıtacağına.
Buna benzer olaylar her gün yeniden yaşanıyor.
Sinirleniyorum bende. Onun için bu gün mevlüte gitmiyorum. Hoca'nın hanımı elime geçer, çenemi tutamam. Allah korusun. :)


11 yorum:

 1. :))
  benimde en son duyduğum sacmaliklardan biri şuydu son mevlüt sohbetinde :
  bisküvi cips çikolata ve benzeri şeytanın sevdikleriymis çocuklarımıza yedirmedigimiz gibi evede almiyacakmisiz?! hangi gezegenden geliyor bunlar anlamıyorum ki?
  dinimide ibadetimide bilir sayar uygularım ama böyle sacmaliklarda artık gerçekten cinlerim tepeme çıkıyor!
  içeriğinden bahsetse katkı madellerinden söz edip haram kılınan katkılar var dese amenna ama şeytanın sevdiği olduğunu ilk defa duyuyorum!

  demek ki seytan can sıkıntısından son zamanlarda cips çikolata ve benzerine sarmış :)))
  şişko şeytan!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok artik daha neler. Cok halisin canim ya. Bunlara sinirlendigimden dolayi pek gitmiyorum camiiye yada mevlüde. Zaten cok afedersin ama, kadinlar bir araya geliyor ya, o yeterli oluyor zaten ;)

   Sil
  2. Oha şeytanla damak zevkimiz aynıymış ehehe :D

   Sil
  3. Evet Colayi cipsi seytanda bizim gibi kesfetmis. Ehe :))

   Sil
 2. aynen öyle hele hoca karilari aman aman aman sana victoria secreti ucuklatacak aciklamalarda bulunabiliyorlar bazen!
  (elbette kalben ibadet eden hoca hanımlarını burda tenzih ediyorum!)

  Allahım sen yonettiklerinin şerrinden koru!
  ;)

  YanıtlaSil
 3. Pidenin içinde de et var, ama bizde camiilerde falan dağıtılır hep :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canim durum zaten et degil. Etin cig olmasi. Cig köftede et cig oldugundan mekruh oluyormus. Öyle diyorlar. Bene onlarin yalancisiyim. Pidede et pismis oluyor ya güzelim, ondan sorun olmuyordur.

   Sil
 4. İyi o zaman. O da hocaya vermeseymiş çiğköfteden..
  İsteyen yer, isteyen yemez.

  Amaç çiğköfte yemek değil mi? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet haklisin fakat hoca hanim dagitilmasina bile engel oldu. Cok halisin.

   Sil
 5. Biz de evde sünnet mevludu vermistik. Tanimadik bir yerden cagrilan hocalar etli sote yemegini yemediler, etin helal olup olmadigindan emin degillermis.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her seyin artik cok abartildigini düsünüyorum.

   Sil